?

Log in

No account? Create an account
diedas
06 July 2018 @ 11:30 am
Jei važiuosite kokios nors turistinės firmos autobusu iš Niurnbergo pietų kryptimi 9-uoju autobanu, tai vos tik įvažiavus į Miuncheną grupės vadovas (-ė) maloniai sučiulbės – o dabar pažiūrėkite į dešinę, kur pamatysite garsiąją „Allianz“ areną. Na dar jums bus paberta keletą datų – kada pradėjo statyti ir kada baigė; keletą skaičių – kiek kainavo, kiek yra sėdimų vietų; kiek daugiau nusimanantis gidas dar pasakys kiek rungtynių čia buvo sužaista 2006 metais Vokietijoje vykusiame pasaulio futbolo čempionate. Ir viskas. Svajojate, kad tas autobusas nusuks į dešinę ir sustos tam, kad jūs galėtumėt vos ne gerą pusdienį ten vaikščioti? Nea, tam laiko tikrai nebus. Kaip nebus laiko aplankyti BMW muziejų, Olimpiniame parke irgi vargu ar bus ilgesniam laikui sustota tam, kad galėtumėte apžiūrėti Olimpinį stadioną ir  pasikelti į Olimpinį bokštą pakeliui aplakant roko muziejų.
Taigi tam, kad aplankyti/skirti kiek daugiau laiko visiems paminėtiems objektams kelionė su turistinės firmos autobusu netiks. Reiks pasirinkti kitus variantus – kelionė automobiliu/kelionė traukiniu ar maršrutiniu autobusu/skrydis lėktuvu.


Daug raidžių ir daug paveiksliukųCollapse )
 
 
diedas
11 June 2018 @ 07:44 pm
Kažkada apie kažkurios M.Solonino knygos įsigijimą rašiau maždaug taip - išmečiau keliolika eurų į balą - taip papiktindamas šio autoriaus gerbėjus. Dabar taip nerašysiu. Žinojau už ką atiduodu 13,69 Eur (plius 0,06 už maišelį). Taigi, įsigijau leidyklos "Briedis" knygą Mark Solonin "Pyro pergalė: kaip Sovietų Sąjunga nugalėjo kare".Daug raidžiųCollapse )

161 psl. Citata.
"Į vakarus nuo Leningrado buvo Suomijos įlankos vandenys, o juose - Baltijos laivynas. Atskirai paminėti vertų vokiečių laivyno pajėgų šiuose vandenyse apskritai nebuvo, o Suomijos laivynas, lyginant su sovietų laivynu, buvo lyg musė prieš dramblį. Esant tokiai padėčiai, būtų galima gabenti maisto produktus į Leningradą jūra iš neutralios Švedijos. Jei kas pamiršo, tai būtent taip, kovojantiems karo laivams lydint kiekvieną transporto laivų karavaną, bemaž šešerius metus kariavo Anglija. Tačiau Leningrado aprūpinimas iš Baltijos jūros pusės klausimas niekada nesvarstytas. Ir tai visiškai suprantama, nes yra dar viena pasaulio šalis - Rytai."

Šioje citatoje yra tik vienas teisinga teiginys - "Tačiau Leningrado aprūpinimas iš Baltijos jūros pusės klausimas niekada nesvarstytas." Bet KODĖL nesvarstytas? Tikrai ne dėl vienos ar kitos pasaulio šalies egzistavimo. Nesvarstymo priežastys yra dagiau nei akivaizdžios tiems, kurie bent minimaliai žino APK istoriją ir bent minimaliai žino geografiją. Ponui Markui tuos atsakymus surasti pernelyg sudėtinga. Arba tiesiog nenorima atsakyti. Kur kas paprasčiau skaitytojams bandyti kabinti makaronus ant ausų.
 
 
 
diedas
2018 m. vasario 16. Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis. Na ir kaip tokią dieną nepažiūrėti tiek daug reklamuotą juostą „Pelėdų kalnas“? Juo labiau, kad tai vienas iš retų atvejų, kai apsilankau kino teatre, dar daugiau – tai pirmas lietuvių sukurtas kino filmas po nepriklausomybės atkūrimo, kurį prisirengiau pažiūrėti.Daug raižių, tik pora paveiksliukųCollapse )
 
 
diedas
25 December 2017 @ 08:48 pm
Kai aš buvau abiturientas, o tai buvo priešistorinio materializmo laikais, turėjau spręsti problemą, kurią sprendžia bet kurių laikų abiturientai – kur stoti? Mėgau du dalykus – istoriją ir matematiką, todėl kirbėjo mintis stoti į „pedagoginį“ ir būti vieno iš šių dalykų mokytoju. O nes bet tačiau kadangi tuometinėje penkiabalėje sistemoje mano brandos atestato pažymių vidurkis buvo 4,0 tikimybė įstoti buvo pakankamai menka, o nesėkmės atveju būtų neišvengiama pažintis su sovietinės armijos čebatais. Tai nebuvo labai viliojanti perspektyva, tad buvo pasirinkta specialybė su beveik garantuotu įstojimu. Bet susidomėjimas istorija niekur nedingo, tik tas domėjimasis apsiriboja kelių praeito amžiaus vidurio metų istorijos tyrinėjimais. Todėl užėjęs į knygyną dažnai pavartau mokykloms (tiek vidurinėms, tiek aukštosioms) skirta istorine literatūra ir pasidomiu, kas apie tuos kelis metus rašoma. Štai naujausias pavyzdys. Neįsidėmėjau kokioms klasėms buvo tos pratybos, o ir dėl leidyklos galiu suklysti, bet tai neturi esmės. Esmė – pateikiamas šaltinis ir mokinukams siūloma surasti melagingus faktus ir argumentuoti kodėl tie faktai melagingi, t.y. parašyti tiesą. Ką gi, pabandysiu pabūti ir aš tuo mokinuku.
Read more...Collapse )
 
 
 
diedas
2014 metais buvo išleista Viktoro Suvorovo knygos „Ledlaužis“ papildyta ir perdirbta versija. 2014 metais... Karlai, tu girdi – prieš TRIS metus... O aš apie ją tik vakar sužinojau... Turėtų būti šiek tiek gėda. Na, bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera; geriau vėliau nei niekados ir t.t., ir pan.
Dažnai sulaukdavau kritikos – na ko tu knaisiojiesi po tą „Ledlaužį“ (ir kitas V.Suvorovo knygas), ji buvo parašyta prieš daug daug metų, tai jau praeitas etapas. Dalinai sutikdavau su tokiais priekaištais. Na taip, prieš 25 metus ant maskvietiškų archyvų durų dar kabojo labai didelės spynos, išslaptintų dokumentų buvo katino ašaros, kompiuteriai jau buvo, bet labiausiai jie tiko tik primityviems kompiuteriniams žaidimams – tenisui ir tinkliniui. Todėl dėl šių sąlyginai objektyvių priežasčių galima būtų „nurašyti“ bent dalį autoriaus „griekų“.
Ir štai – BAC – beveik po ketvirčio amžiaus išeina knygos nauja versija. Papildyta ir perdirbta. Dabar, kai internetu naudojamasi ir sėdint uždaroje patalpoje užtrukus rimtam reikalui, kai išslaptinti dokumentai pasipylė srautais, kurie gali būti prilyginti Amazonės debitui. Na, galvoju, bus kas veikt, sulyginsiu abu tekstus, padarysiu išvadas.Daug raidžių, dalis jų kirilica. Paveiksliukų nėraCollapse )
 
 
 
diedas
22 September 2017 @ 08:13 pm
Atvažiavot į Varšuvą? Turint laisvą pusdienį? Norit pažiopsot į militaristinius geležgalius? Pirmyn.Yra paveiksliukųCollapse )
 
 
 
diedas
Tyrinėdamas mūšį dėl Vilkaviškio netikėtai aptikau apie jį įdomią detalią dar giliame sovietmetyje (1970 m.) išleistoje I.Peresypkino atsiminimų knygoje „...o mūšyje dar svarbiau“. Šios knygos penkioliktame skyriuje rašoma.

Tekstas papildytas 2017.10.10.Collapse )
 
 
diedas
Nelaukdamas kol Raudonoji armija galutinai įsikurs užimtų šalių teritorijose SSRS Gynybos liaudies komisaras Timošenko 1940 metų birželio 17 siunčia SSRS Komunistų partijos Generaliniam sekretoriui Josifui Stalinui ir užsienio reikalų liaudies komisarui Viačeslavui Molotovui raštą Nr.390ss (po numerio einančios raidės „ss“ reiškia „visiškai slaptai“ – rus. „совершенно секретно“), kuriame išdėsto būsimos veiklos pasiūlymus.

Daug raidžių, paveiksliukų nėraCollapse )
 
 
 
diedas
15 May 2017 @ 08:49 pm
Taigi, pradedam kelionę nuo jos planavimo.
Pasirinktas tikslas - Berlynas. Nei labai toli, nei labai arti.
Pasirinktas keliavimo būdas -savarankiška kelionė automobiliu.
Pasirinkta kelionės trukmė – viena nakvynė pakeliui, trys nakvynės Berlyne, viena nakvynė Poznanėj.
Toliau tenka iki ausų įlįsti į internetą ieškant informacijos.

Daug raidžių ir keli paveiksliukaiCollapse )
 
 
diedas
Vaizdo įrašas paimtas iš čia.
(kalba vedantieji)
Noriu Juste tavęs kaip politologės paklausti – ką reiškia Lietuvai Antrasis pasaulinis karas.
Reiškia tai, kad vienus okupantus pakeitė kiti.
Šaunuolė, dešimt. Tačiau ir šiandien atsiranda tokių, kurie nori iš aukos padaryti budelį.

Komentarų ir paveiksliukų nėra, tik stenogramaCollapse )