diedas (diedas) wrote,
diedas
diedas

D.Gordonas kalbina M.Soloniną. "Apie vokiečių greito judėjimo į šalies gilumą priežastis."

Vėl pasirinktinai klausome pono Marko Semionovičiaus. Įrašas nuo maždaug 38.10
M.S. Aš paaiškinsiu jums ir jūsų žiūrovams koks tai košmaras. Be visa ko kita man pavyko išgraibyti daug medžiagos apie prieškarinius žaidimus, karinius žaidimus. T.y. Raudonosios Armijos štabai žaidė būsimus karinius veiksmus. Tarp kitko jų buvo labai daug, man pavyko rasti pakankamai daug, apie tai yra didelis straipsnis „1941-ųjų žaidimai“, jis yra mano svetainėje. Ir labai gerai matoma pagal Pabaltijį, Baltarusiją, ten Šiaurės – Vakarų frontas, Vakarų frontas, toliau Ukraina, kaip visa tai buvo planuojama. O planuojama buvo taip. „Vakariečiai“, t.y. vokiečiai, turi užduotį 30-ąją karo dieną užimti Šiaulius. Suprantama? Kuriuos jie užėmė ketvirtą karo dieną. Bet jiems to padaryti niekas neleidžia. Nei apie kokį Minską, koks ten Minskas, apie Baranovičius žaidimuose nebuvo kalbos. Na buvo tariama, kad vokiečiai prasiverš ir nueis 100 – 150 į gilumą. Aš pasakysiu daugiau. Pagal Pabaltijo apygardą man pavyko rasti dokumentus „Priedangos planas – vadovaujančios sudėties evakuacija“. Pasirodo viskas buvo apgalvota. Numatyta viskas absoliučiai – štai čia paduodame 14 automobilių, štai čia 20 automobilių, nuvežame į tokią tai stotį, pasodinam į vagonus ir išvežam. Kur išvežam? Šiauliai ir Daugpilis (Dvinskas). Buvo numatoma, kad tai bus gilus užnugaris, kur žmonoms ir vaikams bus viskas gerai, o jų vyrai kariaus. Dvinską vokiečiai užėmė trečią karo dieną.

Šiaip jau Daugpilį (Dvinską) vokiečiai užėmė ne trečią, o ketvirtą karo dieną – birželio 26. Bet mes geriau apie savus reikalus pakalbėkime, apie Šiaulius.
Ir vėl retorinis klausimas ponui Markui Semionovičiui? Tai kada žaidimuose buvo numatyta, kad vokiečiai užims Šiaulius? Po 30 (raidėmis – trisdešimt) dienų? O kam reikia meluoti? Tai juk vartėte tuos dokumentus, matėte datas. Nejaugi manote, kad tik jūs vienas tuos dokumentus matėte, todėl visiems kitiems galima "kabinti makaronus" ant ausų?


Na taip, realiai vokiečiai Šialius užėmė per keturias dienas, o ne per dvylika, kaip buvo numatyta žaidimuose. Bet dvylika tai ne trisdešimt. Kam hiperbolizuot?

Nesuprantantiems rusiškai – žaidimų „legendos“ vertimas.
„Vakariniai“, sutelkę Rytų Prūsijoje virš 30 pėstininkų divizijų, perėjo į puolimą, suduodami pagrindinį smūgį link Šiaulių, Rygos, birželio 18 pralaužė 1-os armijos frontą ...[...]
[...] 1-oji armija, naudodama užnugario gynybinę juostą, pristabdyti „vakarinių“ puolimo vystymąsi ir išlaikyti Šiaulių rajoną, kurį iki birželio 30 dienos laikyti atsitraukimo riba.
 
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments