diedas (diedas) wrote,
diedas
diedas

Miunchenas. "Allianz" arena.

Jei važiuosite kokios nors turistinės firmos autobusu iš Niurnbergo pietų kryptimi 9-uoju autobanu, tai vos tik įvažiavus į Miuncheną grupės vadovas (-ė) maloniai sučiulbės – o dabar pažiūrėkite į dešinę, kur pamatysite garsiąją „Allianz“ areną. Na dar jums bus paberta keletą datų – kada pradėjo statyti ir kada baigė; keletą skaičių – kiek kainavo, kiek yra sėdimų vietų; kiek daugiau nusimanantis gidas dar pasakys kiek rungtynių čia buvo sužaista 2006 metais Vokietijoje vykusiame pasaulio futbolo čempionate. Ir viskas. Svajojate, kad tas autobusas nusuks į dešinę ir sustos tam, kad jūs galėtumėt vos ne gerą pusdienį ten vaikščioti? Nea, tam laiko tikrai nebus. Kaip nebus laiko aplankyti BMW muziejų, Olimpiniame parke irgi vargu ar bus ilgesniam laikui sustota tam, kad galėtumėte apžiūrėti Olimpinį stadioną ir  pasikelti į Olimpinį bokštą pakeliui aplakant roko muziejų.
Taigi tam, kad aplankyti/skirti kiek daugiau laiko visiems paminėtiems objektams kelionė su turistinės firmos autobusu netiks. Reiks pasirinkti kitus variantus – kelionė automobiliu/kelionė traukiniu ar maršrutiniu autobusu/skrydis lėktuvu.


Kadangi esu Bundeslygos fanas apskritai ir „Bayern“ fanas konkrečiai, pabandysiu pasidalinti savo įspūdžiais (ir patarimais) lankant „Allianz“ areną.
Kaip jau minėjau, „Allianz“ arena yra miesto šiauriniame pakraštyje prie pat 9-ojo autobano, todėl važiuojant automobiliu labai paprasta nusukti į dešinę ir atsidurti prie to didžiulio stadiono. Bet jūs juk Miunchenui planuojat skirti ne pusdienį ir aplankyti ne vien šį įspūdingą objektą? Tokiu atveju protingiausia būtų visų pirma nuvykti į iš anksto pasirinktą viešbutį (tas pats tinka ir keliaujantiems traukiniu ar lėktuvu). Kur ir kokį viešbutį  geriausiai pasirinkti. Tai priklauso nuo piniginės storio. Galima ir super – puper, galima ir studentų nakvynės namus. Bendru atveju būtų tokie patarimai. Visų pirma pasižiūrėkite to viešbučio aplinką, kad tai nebūtų pramoninis rajonas (juk bet kuriuo atveju vakare norėsite dar kažkiek pavaikščioti), kad nebūtų prie pat geležinkelio (problemos su miegu dėl triukšmo) ir kas svarbiausiai – kad būtų pakankamai arti metro stotelė.
Taigi, įsikūrėme ir keliaujame į tikslą – keliaujame į metro stotelę. Visų pirma reikia įsigyti bilietą. Tai nesudėtinga, bilietų automatą nesunkiai rasite. Instrukcija kaip reikia naudotis tuo automatu yra keliomis kalbomis, anglų kalba tikrai, dėl rusų kalbos nesu tikras. Kokį bilietą geriausiai pasirinkti? Pigiausias yra Single ticket – 6,70 Eur. Su šiuo bilietu galima važiuoti tik viena kryptimi, norint grįžti, reikia pirkti kitą bilietą. Todėl kur kas pigiau pirkti Group day ticket, kuris kainuoja 12,80 Eur. Su šiuo bilietu galėsite dviese keliauti visą dieną pirmyn/atgal bet kuriuo maršrutu.
Taigi, bilietą įsigijome (tik nepamirškite jo atsižymėti - komposteris yra greta pardavimo automatų), link kur važiuoti? Reikia pasirinkti U6 liniją ir išlipti stotelėje Fröttmaning. Tai nėra sudėtinga - kiekviename vagone yra maršruto schema, o elektroniniame tablo rodoma sekančios stotelės pavadinimas.
Atvykus į minėtą stotelę iki stadiono bus gerokas puskilometris, bet rasti bus nesunku, nes ant kiekvieno kampo bus rodyklės, o ir jis pats matomas iš toli.


Taigi nukeliaujant iki stadiono ir pagal rodykles nueinate iki informacijos centro, kur už 19 Eur.  įsigysite bilietą. Tik nesusigundykite pigesniu bilietu už 12 Eur. – už jį galėsite aplankyti tik klubo muziejų ir apsipirkti firminėje parduotuvėje. Taigi įsigydami už 19 pinigų bilietą jūs turėsite pasirinkti laiką, kuriuo jūs galėsite aplankyti areną. Jums reiks pasirinkti kokia kalba jums bus vedama ekskursija. Variantai du – anglų arba vokiečių. Bet kuriuo atveju artimiausias laikas bus už poros valandų. Bet tai nebaisu, šias pora valandų jūs paskirsite klubo muziejui. O plotas gal kiek ir mažesnis už futbolo aikštę, bet vis tiek.
Čia jūs sutiksite jums gerai pažįstamus žaidėjus ir net su jais galėsite nusifotografuoti;
...patyrinėti įspūdingą marškinėlių kolekciją;
....apžiūrinėti istorinius eksponatus.
Po muziejaus nori – nenori reikia pereiti per firminę parduotuvę. Čia galite įsigyti visko ko tik širdis geidžia, pradedant firmine apranga baigiant gertuvėmis kūdikiams ir tušinukais su klubo emblema.
O jei jūsų antroji pusė ir nelabai domisi futbolu, ją galite pradžiuginti ūkyje praversiančiu daiktu.

Taigi net nepastebėjote kaip prabėgo tos pora valandų iki ekskursijos pradžios.
Skirtingai nei Berlyno Olimpiniame stadione, čia į tribūnas savarankiškai nepateksite - tik grupe su vadovu.
Tuo labiau nepateksite į kitas, pavadinkime - tarnybines - patalpas. Pvz. persirengimo kambarius;
...spaudos konferencijų salę;
...galų gale pasigrožėti pačiu stadionu, kuriame tada vyko kažkokios veteranų varžybos.
O lipant laiptais tuneliu, kuriuo žaidėjai išeina į aikštę, net šiurpuliukai per nugarą ėjo. :)
Taigi, jei kas turės laiko, noro ir galimybę - tikrai rekomenduoju. :)
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments