diedas (diedas) wrote,
diedas
diedas

"Molotovo linijos" privatizacija

Nuo Palangos iki Kapčiamiesčio driekėsi ta linija - anokia čia paslaptis. Ne paslaptis kad tos linijos statinių išlikę ne tiek ir mažai. Yra jų ir Vilkaviškio apylinkėse, pora tų DOT'ų (rus. dolgovriemiennaja ognievaja točka) pasitaikė proga aplankyti.

Pirmas - pora kilometrų į pietus nuo Alvito.
IMG_0161

Dešinėje pusėje matomos geležinės kopėčios pastatytos jau šiais laikais. Taip ir nesupratau jų paskirties. Užlipti ant stogo ir grožėtis nuostabia apylinkių panorama? Variantas įmanomas...
O štai vaizdas iš kitos pusės.
IMG_0158

Į sieną atremtas kuolas su vargana lentele "Privati valda". Gal ir privati, nesirengiu laužtis į vidų per užrakintas duris, tik svarstau - kokiu tikslu toks "gargaras" gali būti privatizuotas? Tikimasi, kad prie jo šniūrais važiuos turistai ir lips ant stogo grožėtis apylinkėmis. Gal... Bet pavasarį ir rudenį į šią vietą vedantis keliukas turėtų būti sunkiai pravažiuojamas. O gal bus naudojamas kaip sandėlis - netoliese yra keletas sodybų. Gal...
Kitas DOT'as - pora kilometrų į rytus nuo Alvito. Į jį vedančiame keliuke yra sunkiai pastebima lentelė "Privati valda", nors užrašo "Važiuoti draudžiama" nėra.
IMG_0160
Privatizacijos žymės daugiau nei akivaizdžios - išdidintos ambrazūros ir sudėti langai, ant stogo kaminėlis. Šis statinys turizmui ir poilsiui kur kas lengviau panaudojamas. Prie pat - Šeimenos upė, į kurią nuo stataus skardžio veda laipteliai, sutvarkyta ir apželdinta teritorija, netgi lauko tualetas yra. Matomai čia jau vyksta kažkokie renginiai.

Gerai ar blogai tokių objektų privatizacija? Nežinau, aš tik pasidalinau įspūdžiais. :)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments