diedas (diedas) wrote,
diedas
diedas

Č.Iškauskas. Kaip du grobuonys Lenkiją dalijosi.

Česiukas po ilgesnės pertraukos paskelbė tekstą istorine tema. Tame tekste užkliuvo vienas teiginys.

Tai buvo leidimas į vokiečių okupuotą Lenkiją, kurį išdavė 1940 m. kovo mėnesį NKVD ir gestapo atstovas Maskvoje bei pasirašė Vokietijos ambasadorius Sovietų Sąjungoje grafas Friedrichas Werneris von Schulenburgas. (Beje, ambasadorius per Anastasą Mikojaną ir Viačeslavą Molotovą pranešė J.Stalinui tikslią SSRS užpuolimo dieną – birželio 22-ąją [...]).

Tiksliau - užkliuvo ne visas teiginys, o frazė sklaiusteliuose. To teiginio pirminis šaltinis yra A.Mikojano memuarai , kur viskas pateikiama šiek tiek kitaip.

За несколько недель до начала войны германский посол в СССР граф Шуленбург пригласил на обед приехавшего в Москву Деканозова. В присутствии своего сотрудника Хильгера и нашего переводчика Павлова Шуленбург довел до сведения Деканозова что в ближайшее время Гитлер может напасть на СССР, и просил передать об этом Сталину. Реакция Сталина и на это крайне необычное для посла сообщение оставалась прежней.

Taigi,
Šulenburgas informaciją perdavė ne A.Mikojanui, o Dekanozovui;
informacijoje buvo kalbama apie galimą užpuolimą;
informacijoje buvo kalbama apie galimą užpuolimą artimiausiu metu, birželio 22 neminima.

Kaip tame populiariame posakyje - ne milijoną, o Zaporožietį, ne loterijoje, o kortomis, ne išlošė, bet pralošė. :)
Bendrai paėmus, ši Č.Iškausko klaida nėra jau itin grubi, jis yra kur kas didesnių "grybų" pripjaustęs, šį kartą autorius matomai pakliuvo į "sugedusio telefono" pinkles. O perskaičius teiginį iš A.Mikojano memuarų gali kilti keletas klausimų.
Ar tikrai vyko toks susitikimas ir toks pokalbis? Atsakymas - ko gero taip, tą susitikimo ir pokalbio turinio faktą patvirtina NKGB bendradarbio "Ernstas" 1941 metų gegužės 19 pranešimas.
Ar tikrai Šulenburgas gegužės viduryje galėjo žinoti tikslią karo pradžios datą? Į šį klausimą atsakymo neturiu.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments