diedas (diedas) wrote,
diedas
diedas

Velniop jus, Stalino garbintojai!

   Joooo, stipriai pasakyta. Rėžta iš peties. Ir kas tie niekadėjai garbintojai?

   Iš eilės. Turiu mintyje to paties pavadinimo Dovydo Pancerovo tekstą "Lietuvos ryte". 
Pats tekstas nebūtų vertas dėmesio - daug padrikų minčių iš bendro išsilavinomo apie nieką. Apskritai Antrojo pasaulinio karo istorijos tematikos tekstai "Lietuvos ryte" niekada nepasižymėjo solidumu, greičiau atvirkščiai. Netgi istoriko išsilavinimą turintis buvęs (?) vyr.redaktoriaus pavaduotojas R.Valatka pjausto grybus, kad net gražu žiūrėti. Tai kuo mane sudomino (greičiau - papiktino) šis straipsnelis? Atsakau - sudomino (papiktino) pirmosios dvi pastraipos. Kadangi laikraščio archyvas prieinamas tik vieną mėnesį, todėl tiems skaitytojams, kurie skaitys šias eilutes vėliau, pacituosiu tas pastraipas. 

   Galvažudys Josifas Stalinas buvo didis žmogus! Gal kiek žiaurokas, gal pamišęs, bet didis! Norėdamas pagrįsti šį teiginį apsiseilėjęs vaikėzas viename lietuviškame internetiniame forume cituoja Didžiosios Britanijos premjerą Winstoną Churchillį: „Didelė Rusijos laimė buvo tai, kad sunkių išbandymų metais jai vadovavo toks didis genijus ir tvirtas, nepalenkiamas karvedys – Josifas Stalinas“. Suprask, net ideologiniai priešai lenkėsi diktatoriui.
   Šis interneto forumas nėra skirtas bolševikams, naciams ar kitiems socialinės rizikos grupės atstovams. Ten diskutuoja Antrojo pasaulinio karo istorija besidomintys dėstytojai, verslininkai, valstybės tarnautojai, studentai. Pastarieji sudaro didžiąją bendruomenės dalį. Būtent jaunuoliai ir užsiima žiauriausios visų laikų asmenybės reabilitacija.
 

   Straipsnio autorius mini kažkokį internetinį forumą, tačiau kažkodėl nenurodo jo pavadinimo. Ne bėda. Forumų lietuvių kalba, kuriuose  diskutuoja Antrojo pasaulinio karo istorija besidomintys dėstytojai, verslininkai, valstybės tarnautojai, studentai nėra daug, juos suskaičiuoti užtenka vienos rankos pirštų. Jei dar tiksliau, tai man tokių forumų yra žinoma du (kažkada buvo ir trečias, bet jis jau seniai nugrimzdo į nebūtį). Minima citata yra tik viename iš jų - Antrasis pasaulinis karas Kaip matote, ta citata yra minima .... lygiai prieš šešis metus, 2005 metų gruodžio mėnesį, ta forumo gija jau pasidengus svetainės archyvo dulkėmis (dabar diskusijos vyksta čia). O tą frazę, pasak straipsnio autoriaus, cituoja kažkoks apsiseilėjęs vaikėzas ......

   Stop stop stop. Nereikia didelių dedukcinių sugebėjimų, kad išsiaiškintume, kad tą citatą paminėjęs "apsiseiliojęs vaikėzas" prieš tuos šešis metus buvo studenčiokas, tai yra tada jam buvo maždaug 21 plius minus 2 metai. Pasidarė įdomu - o kiek metų pačiam Dovydui Pancerovui?


   Į mus žvelgia jaunuolis, kuriam iš pažiūros  25 metai. Kandidato anketa sako, kad įspūdis teisingas - ponaičiui Dovydui yra 24 metai. Kitaip sakant, nuo "apsiseilėjusio vaikėzo" amžiaus ne itin nutolta. Todėl ir patirties dar nesukaupta pernelyg daug, todėl dar nesuprantama, kad tokiais "epitetais" švaistytis nederėtų.

    Ponaitis Dovydas teigia, kad "apsiseilėjęs vaikėzas" pateikia minėtą citatą norėdamas pagrįsti teiginį, kad Galvažudys Josifas Stalinas buvo didis žmogus! Gal kiek žiaurokas, gal pamišęs, bet didis!Galvažudys Josifas Stalinas buvo didis žmogus! Gal kiek žiaurokas, gal pamišęs, bet didis! Ar tikrai tas "vaikėzas" išsakė tokį teiginį? Ar gal bent toje forumo gijoje išsakomas toks teiginys? Ar gal visame forume išsakomas toks teiginys? Ir ar tikrai tame forume jaunuoliai ir užsiima žiauriausios visų laikų asmenybės reabilitacija?

   Kaip to forumo ir svetainės senbuvis jus, Dovydai Pancerovai, kviečiu užeiti į tą forumą dažniau. Dar geriau būtų, kad ten užsiregistruotum ir tada galėsim padiskutuoti. Apie ką? Na kad ir apie V.Suvorovo sąžiningumą. O ir iš ten besilankančių apsiseilėjusių vaikėzų sužinotum (net neabejoju) labai daug naujo ir naudingo sau ir taip praplėstum savo žinias apie Antrąjį pasaulinį karą. Gali net neabejoti, tie vaikėzai apie tą istorijos laikotarpį kartais žino net daugiau, nei dėdės su moksliniais laipsniais. O Stalino jie tikrai nebando reabilituoti.


Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments