?

Log in

No account? Create an account
diedas
Šių metų birželio 3 dienos tekstą baigiau štai tokiais žodžiais:
Norint sudėlioti visus taškus ant i reikia sulaukti to nelaimingo ЦАМО, ф.326, оп.5076, д.10, л.214. Vis dar jo laukiu, kantrybės turiu. :)
Ką gi, tikrai reikėjo kantrybės - pusę metų laukiau, kol pagaliau gavau tą paslaptingą dokumentą, iš kurio visiems turėtų tapti aišku - Vilnių sudegino sovietiniai liepsnosvaidininkai.
Norėjau išversti, bet pagailo laiko. Tad teks skaityti originalo kalba.

Vienas paveiksliukas ir nedaug raidžiųCollapse )
 
 
diedas
28 November 2016 @ 07:54 pm
Išmečiau keliolika eurų į balą Įsigijau leidyklos „Briedis“ taip vadinamą „naujieną“ – V.Bešanovo knygą „1942 metų mėsmalė“.Keletas paveiksliukų ir nemažai raidžiųCollapse )
 
 
diedas
"Lietuvos žinios" paskelbė Aro Lukšo tekstą "1941-ieji: Krauju aplaistytos Joninės". Sudomino. Ne, ne straipsnio tekstas, o pati pirma iliustracija "Vokiečių kariuomenė įžengia į Lietuvą.1941 m. birželio 22 d. LCVA nuotrauka".Read more...Collapse )
 
 
diedas
29 July 2016 @ 01:19 pm
Tai yra pasakojimo "Vieno miesto istorija. Vilkaviškis karų audrose" tęsinys.

"Senoji" Vilkaviškio ligoninė.

Keli paveiksliukai ir daug raidžiųCollapse )
 
 
diedas
Aistros dėl V.Suvorovo kūrinių jau gerokai priblėsusios. Ir vienai, ir kitai pusei "seniai viskas aišku". O jei kada nors viena pusė atsiminusi vis pakritikuoja, sakykim, "Ledlaužį", tai kita pusė atkerta "neatremiamu" argumentu - ko tu kabinėjiesi, "Ledlaužis" juk buvo parašytas daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus, kai archyvai buvo dar aklinai uždaryti.
Read more...Collapse )
 
 
 
diedas
Jūsų dėmesiui du straipsniai, paskelbti portale "Delfi".
paveiksliukų nėraCollapse )
 
 
diedas
Ne ne, vis dar negavau to paslaptingo dokumento, vis dar laukiu. Taip, buvau žadėjęs du kartus apie tą patį nerašyti. Bet pasidaviau išprovokuojamas...
Read more...Collapse )
 
 
diedas
25 May 2016 @ 11:31 am
1944 rugpjūčio mėnesis. 33-oji armija kaunasi dėl Vilkaviškio. Beveik tris savaites miesto apylinkėse fronto linija "maskatuojasi" tai šen, tai ten. Tik dešiniame armijos sparne, nuo Žaliosios miškelio iki Šešupės, visą tą laiką fronto linija stovi kaip įkalta. O štai už Šešupės, 5-osios armijos kontroliuojamoje teritorijoje, vyksta kažkas įdomaus.

Read more...Collapse )
 
 
diedas
Na štai pagaliau namuose, po kelionės po kaimyninę šalį. Trumpa stenograma.

Read more...Collapse )
 
 
diedas
Facebook'o paskyroje "Seno albumo istorijos" bičiulis Steponas Dabulskis paskelbė štai tokią nuotrauką.Read more...Collapse )