?

Log in

No account? Create an account
 
 
16 August 2016 @ 07:34 pm
Apie Lietuvoje nebuvusią 17-ąją vermachto tankų diviziją  
"Lietuvos žinios" paskelbė Aro Lukšo tekstą "1941-ieji: Krauju aplaistytos Joninės". Sudomino. Ne, ne straipsnio tekstas, o pati pirma iliustracija "Vokiečių kariuomenė įžengia į Lietuvą.1941 m. birželio 22 d. LCVA nuotrauka".Ši seniai žinoma nuotrauka yra kompaktiniame diske apie APK ir holokaustą, leidinio "Lietuva 1940 - 1990. Okupuotos Lietuvos istorija" abiejose lietuviškose ir angliškoje versijoje, prieš keletą metų ją mačiau IX forto muziejuje (tikriausiai ir dabar ji ten yra), neabejoju, kad ją rasim ir kituose leidiniuose ar mokykliniuose vadovėliuose. Ir visur tas pats parašas - "Vokiečių kariuomenė įžengia į Lietuvą. 1941 birželio 22". Tik bėda ta, kad nuotraukoje vokiečiai įžengia ne į Lietuvą, o į Baltarusiją...

Apie tai pirmą kartą rašiau beveik prieš beveik devynis metus tuomet klestėjusioje (o dabar sėkmingai pridusintoje) svetainėje antrasispasaulinis.net, vėliau apie tai buvo užsiminta svetainėje "Rytų frontas", bičiulio gedas dienoraštyje, ir dar ten, ir dar kažkur. Bet nors kuolą ant galvos tašyk, vis tiek - "Vokiečių kariuomenė įžengia į Lietuvą. 1941 birželio 22".

Giliai atsidusęs eilinį kartą pradedu iš pradžių.
Nuotraukos dešinėje pusėje matomas automobilis Horch Kfz. 12, kairės pusėje - automobilis Adler type 12 N – 3 G (Kfz. 18). Ant šio automobilio sparno labai aiškiai matoma raidė Y su dviem horizontaliais brūkšneliais.Šis ženklas rodo, kad automobilis priklauso vermachto 17-ajai tankų divizijai. O ši divizija niekados nebuvo Lietuvoje. Nuo žodžio NIEKADOS. Nei karo pradžioje 1941 metais, nei karui baigiantis 1944 metais.
 
 
 
eppanzer on August 17th, 2016 05:58 pm (UTC)
Ar ne per daug tamsta griežtas A.Lukšui, reikalaudamas skaityti tamstos tinklaraštį arba kažkieno socialinius tinklus? Gal tiesiog informuoti autorių apie klaidą? ;)
Ir, beje, kas "pridusino" antraspasaulinis.net? Nes žodis "pridusino" šnekamojoje kalboje reiškia tai, ką reiškia. Kas tas piktavalis? :)